Így állítsd be a MAXER spam szűrőjét!
Túl sok a spam email? Úgy érzed, túl sok időd elmegy azzal, hogy folyton fehér- és feketelistára rakod a feladókat? Megmutatjuk, hogyan használd a MAXER spam szűrőjét és ezzel garantáltam időt spórolsz meg! Egy rövid blogposzt következik.
Így állítsd be a MAXER spamszűrőjét!
Egy korábbi blog posztunkban már bemutattuk a MAXER újgenerációs spam szűrőjének működését. A sok pozitív visszajelzés után magabiztosan kijelenthetjük, hogy a spam szűrőnk hatékonyan szűri ki a spamek döntő többségét. Ugyanakkor észrevettük, hogy sokan félreértitek a napi spam jelentés lényegét.
Mi a napi spam jelentés és mi a szerepe?
A napi spam jelentés listázza az aznap elkapott spam emaileket. A jelentésben öt opció közül választhatsz, hogy mi legyen a karanténban lévő spam emailekkel. Ezeket már ismeritek az előző blog bejegyzésünkből:
- Fehérlistára teszed a feladót,
- Feketelistára teszed a feladót,
- Átengeded az adott emailt,
- Törlöd az emailt,
- Nem teszel semmit és a karanténban lévő emailek törlődnek automatikusan.

Magának a jelentésnek a lényege nem az, hogy minden egyes emailt fehér- vagy feketelistára kellene tenned. Ez egy opcionális megoldás arra, hogy a gyakran ismétlődő kéretlen emailek feladóját feketelistára tedd. Hasonlóan opcionálisan fehérlistára teheted a nem kéretlen emailek feladóját.
Így használd a MAXER új spam szűrőjét!
A MAXER spam szűrő használata sokkal egyszerűbb és gyorsabb, ha megfogadod a most következő tanácsainkat.
- Fusd át a napi spam jelentésben az emailek tárgyát és látni fogod, hogy van-e benne fontos email, amire szükséged van.
- Ha találsz ilyet, akkor tedd fehérlistára az email feladóját.
- Feketelistára csak akkor tegyél egy feladót, ha rendszeresen kapsz tőle kéretlen leveleket.
- Minden más esetben egyszerűen ne tegyél semmit. 6 nap után automatikusan törlődnek a karanténba került emailek.
Javasoljuk, hogy tényleg csak abban az esetben tegyél feketelistára egy feladót, ha több kéretlen emailt kapsz tőle. Ennek megfelelően úgyanígy akkor javasoljuk a fehérlista használatát, ha olyan feladó emailei kerülnek karanténba rendszeresen, amiket meg akarsz kapni.
A MAXER Spamszűrő használata röviden
Ha túl sok a spam email a spam jelentésben, nem kell állandóan bővítgetned a fehér-vagy feketelistádat. Csak fusd át a napi jelentést és annak az emailnek a feladóját tedd fehérlistára, aki fontos. Ugyanígy csak azt a feladót tedd feketelistára, akitől rendszeresen többször kapsz spamet. A többi emaillel pedig ne tegyél semmit és hagyd, hogy a mesterséges intelligencia dolgozzon! 🙂