Meg sem rezdülünk már ha azt halljuk, reszponzív dizájn, vagy flat-dizájn, annyira evidens, hogy minden kijelző méretben tökéletesen megjelenő és gyorsan betöltődő, egyszerűen áttekinthető látványt kell nyújtani weboldalunknak. És azt is jól tudjuk, hogy mobile first!
De van itt 6 másik trend 2017-re, ami várhatóan meghatározza a WordPress oldalak világát is.
1. Feltűnő színátmenetek
A finom (vagy éppen a durvább) színátmenetekkel, rétegekkel játszó látvány nem új dolog. De a mobil eszközökre koncentráló, végletekig lecsupaszított, minimalista flat-dizájn trend eltűntette pár évre. Pedig kevés egyszerűbb, ám hatásosabb módja van egy unalmasan kinéző oldal feldobásának. Mélységet ad, kiemeli a hátteret anélkül, hogy a figyelmet elvonná a tartalomtól. A lehetőségeknek semmi nem szab határt, de úgy tűnik, hogy a feltűnőbb, világosabb árnyalatokat (többnyire kettőt) használó kombinációk vannak elterjedőben.
Íme pár jó példa dögös színárnyalathoz
2. Mozgó képek (cinemagraphs)
Ez talán a legfrissebb trend most a web-dizájnban. Egyszerűen egy kép, amelyet feldobunk egy kis rövid, ismétlődő mozgó részlettel. Úgy is lehetne mondani, hogy a kép és a videó közötti átmenet.
Már 2016-ban feltűntek a cinemagráfok – és ennek csak örülni lehet. Valósággal odaragasztja a nézőt a weboldalhoz. Nincs nagyobb érték ennél, mondjuk egy marketing-kampány esetén. (Érdemes kipróbálni a Fixel platformját)
3. Moduláris layout dizájn
Szépen összerakott, négyszögletekbe rendezett tartalom a letisztult, áttekinthető látványért. Újra itt van közöttünk. Az egyik legnagyobb előnye, hogy nincs nála reszponzívabb layout. Biztosak lehetünk a pontos megjelenítésben bármelyik eszközön. Öszetettebb weboldalakhoz ugyanúgy jól használható, mint az egyszerűbb blogokhoz.
Sok keretrendszer létezik. Az egyik legnépszerűbb a Bootsrtap-ot.
4. Egyszínű séma
Egy alapszín a különböző árnyalataival könnyen összeszedett, egységes látványvilágot tudunk kialakítani. Kisebb ugyan a kontraszt, mint már színsémáknál, ugyanakkor erőteljes hangulatot, érzelmeket lehet kiváltani. Különösen a minimalista dizájnereknél népszerű az egyszínűség. De kezdők is bőven válogathatnak a Paletton-on, vagy a Cookors-on.
5. Minimalista dizájn
Az örök sláger, ami száműz minden felesleges, öncélú díszt, elemet a lehető legegyszerűbb és legtisztább kinézetért. A kevesebb több! Kevés kihívója akad az üzleti weboldalaknál, a hivatalos blogoknál. Átgondolt, szellős menük, feliratok, a lényeg viszont egyértelműen kiemelve.
Azt hihetnénk, egyszerű műfaj, pedig több alapszabálynak kell egyszerre megfelelni, ha minimalizmusban gondolkodunk. (a minimalista dizájn alaptörvényeiről legközelebb írunk itt).